έγινε, υπήρξε καρποφόρα, σε λίγο θα μάθουμε και για τους καρπούς
Μία περίπου ώρα κράτησε τελικά η συνάντηση υπουργού Εσωτερικών-δημάρχου Δίου-Ολύμπου που πραγματοποιήθηκε σήμερα στο γραφείο του κου Σκουρλέτη, στην Αθήνα.
Σύμφωνα με πληροφορίες, η συζήτηση αφορούσε κυρίως τα προβλήματα και τις ζημίες από την πρόσφατη νεροποντή του τριημέρου της 16ης Νοεμβρίου 2017, αλλά τους δύο αιρετούς απασχόλησαν και άλλα θέματα, όπως η μόνιμη στελέχωση υπηρεσιών του Δήμου, κονδύλια για ζέουσες ανάγκες και σημαντικά προβλήματα. Η εκτίμηση του ποσού που τελικά θα εισπράξει ο Δήμος, ως έκτακτη ενίσχυση, θα γίνει γνωστό τις επόμενες μέρες, αφού εξεταστεί ο απολογισμός που κατατέθηκε. Η καταβολή του ποσού θα γίνει από τα μέσα Δεκεμβρίου ως τα μέσα Ιανουαρίου 2018.
Το δελτίο Τύπου του Υπουργείου Εσωτερικών
05122017_skour-dhm